2016-10-30

Teorie nevolící moudré otrávené většiny

Často od různých aktivistů slyším či čtu výzvy ve stylu: "hlavně jděte volit, nenechte JE(koho?) zvolit zase ty špatné, zlé a ošklivé zloděje" - no a já se v tomto bodě táži, jednoduše se ptám, to si vážně myslíte, že tím burcováním lidí, kteří nemají o politické situaci páru a jen info sbírají z útržků a zkreslených novinových titulků, něčeho dosáhnete? Třeba, jako když se splní Miloušův sen o povinné volbě kdy půjdou jako volit všichni, že najednou budeme volit nějak správně?

Nějak vám nevím je-li to sociální bublinou dotyčných nebo pouhou naivitou, ale teze o všeobecné moudrosti národa je chybná, ono namísto toho poučování a všelijakého moralistického nucení druhých k dělání něčeho o čem nemají ani potuchy, by bylo vhodné provádět osvětu, vzdělávat a pak si počkat až se moudrost dostaví do více hlav, které samy usoudí že je správné k volbám jít a ty hlavy budou dostatečně vzdělané na to aby nevolily kobliháře či ovary neboť rohlíkem se opít nenechají. Ps. O jiném systému zase jindy, tahle prehistorická zkostnatělost už dosloužila, ale počítám že než začneme využívat moderních technologií tak si ještě nějaké to desetiletí počkáme.


Kategorie

Počet zobrazení stránky

Jaromir Kanak. Používá technologii služby Blogger.

© VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA 2017

Návštěvník těchto stránek(www.jaromirkanak.com) je oprávněn bezplatně konzumovat veškerý zobrazovaný obsah, jakékoli kopírování či komerční užívání obsahu je zakázáno. (chcete-li obsah sdílet můžete kopírováním přímého linku na danou stránku)